Bądź aktywny w pracy

W korporacyjnym świecie pośród ludzi biznesu sport stał się nieodłączną częścią dnia. Motywacja, samodyscyplina, determinacja wymagana jest, aby regularnie ćwiczyć i rywalizować. Dokładnie tych samych cech potrzeba żeby osiągać sukcesy na ścieżce zawodowej.

Aktywny pracownik to produktywny pracownik

Wielu uważa, że sport pozytywnie wpływa na wydajność pracownika. Kiedy ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz i w odpowiedni sposób regenerujesz swój organizm w czasie wolnym, zyskujesz szansę by stać się bardziej produktywnym. Kondycja fizyczna przekłada się stan zdrowia psychicznego, które warunkuje kreatywność pracownika. Stąd wiele firm decyduje się wprowadzać programy sportowe, w ramach których pracownicy mogą korzystać z siłowni oraz innych obiektów sportowych w okazyjnej cenie. Inwestując w sport, przedsiębiorstwa redukują również potencjalne koszta związane z opieką zdrowotną. Zgodnie z powiedzeniem sport to zdrowie, aktywny tryb życia zmniejsza prawdopodobieństwo chorób, ale to również doskonały sposób, aby rozładować emocje po całym dniu spędzonym w biurze.

Siłownia w pracy?

Pośród firm są również takie, które decydują się pójść nawet o krok dalej, urządzając dla pracowników kąciki sportowe w swoich siedzibach. Producenci sprzętu otrzymują coraz więcej zleceń, na realizację mini siłowni, opracowanie programów treningowych i aplikacji. Dawniej w zakładach pracy popularne były palarnie, dziś pomieszczenia tego typu zostały praktycznie zapomniane. W ich miejsce pojawiają się sale fitness, nad którymi często pieczę sprawują trenerzy personalni. Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie to wyobrazić, a dziś ten trend niezwykle zyskuje na popularności.

Wsiądź na rower i zarabiaj!

Na tym działań pro-sportowych jednak nie koniec. Pracodawcy motywują swoich pracowników, by Ci do pracy dojeżdżali rowerem. Ten środek transportu uchodzi za jeden z bardziej ekonomicznych, gdyż nie generuje praktycznie żadnych kosztów, a okazuje się, że w niektórych firmach można w ten sposób jeszcze zarobić. Każdy przejechany kilometr premiowany jest ustaloną kwotą pieniężną. Rozwiązanie to przyjęło się w zachodniej Europie, w takich krajach jak Belgia, Holandia, czy też Francja, do Polski dopiero zaczyna wchodzić.

Reprezentuj swoją firmę

Promując zdrowy tryb życia, właściciele firm fundują swoim pracownikom pakiety startowe na zawody. Uczestnicy takich imprez biegną pod banderą swojej firmy przy okazji ją reklamując. Co więcej, w kalendarzu biegowym pojawiają się także biegi o charakterze branżowym, w których biorą udział zespoły reprezentujące swoje przedsiębiorstwa. Jest to doskonała okazja do spotkań po godzinach, a dodatkową zaletą tego rozwiązania jest budowanie atmosfery wśród pracowników i integracja.

Promocja aktywnego trybu życia, to działania z którego korzystają obie strony, zarówno pracodawca jak i pracownik. Przeróżne formy motywacji mają na celu skłonić ludzi do uprawiania sportu, tak aby do pracy przychodzili nie tylko w doskonałej formie, ale też psychicznej.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz