Biegi wirtualne i hybrydowe

Podnieś organizację swoich biegów na nowy poziom – Stwórz bieg wirtualny!

Zastanawiasz się jak szerzej zachęcić biegaczy do zapisania się na Twój bieg? Spróbuj biegów wirtualnych! Przeprowadzanie biegu wirtualnego lub hybrydowego staje się o wiele prostsze, dzięki połączeniu technologii platform B4SPORTONLINE.PL oraz WYNIKI.B4SPORT.PL. Szereg funkcjonalności specjalnie dedykowanych pod ten rodzaj zawodów oraz automatyzacja procesów, sprawia, że zarządzanie eventem jest szybkie i skuteczne.  

Dlaczego warto wejść w organizację biegów wirtualnych?

Idea biegów wirtualnych w ostatnich latach coraz częściej zyskuje nowych zwolenników, i coraz częściej pojedyncze biegi wirtualne przyciągają dziesiątki tysięcy osób z całego świata. Większa swoboda, nieograniczone możliwości, szeroka społeczność – to tylko kilka zalet, które cenią sobie uczestnicy biegów wirtualnych. 

Uczestnictwo w biegach tradycyjnych potrafi przynieść niezwykłe emocje, ale takie zawody nie są dla każdego. Coraz częściej biegacze pracują o nieregularnych porach, często podróżują, wolą biegać samemu, lub przez to nie podejmują startu w zorganizowanych biegach tradycyjnych. 

Organizujesz biegi o charakterze patriotycznym, lub Twoja marka jest rozpoznawalna poza granicami kraju? Daj możliwość wystartowania rodakom, fanom którzy są nawet tysiące kilometrów od miejscowości w której organizujesz tradycyjne biegi, pozwól im dołączyć do Twojej rodziny biegowej!

Możesz dać im szansę poczucia emocji startu w biegach zorganizowanych, mogą otrzymać pakiet startowy, podzielić się wynikiem ze społecznością, porównać formę do innych biegaczy, a nawet po zakończonym biegu – otrzymać medal! Dając szeroki przedział czasowy na odbycie biegu, uczestnik sam dobierze sobie odpowiednią porę pod swoje potrzeby. 

Biegi wirtualne oraz hybrydowe dają dużo większe możliwości w organizacji niż biegi tradycyjne, a dodatkowo, przyciągają nową grupę biegaczy, którzy mogą stać się Twoimi zawodnikami.

Bieg wirtualny czy hybrydowy – czym się różnią?

W biegach wirtualnych uczestnicy startują w przedziale czasu określonym przez Organizatora, lecz w dowolnym miejscu na świecie. Idea biegu hybrydowego to połączenie biegu wirtualnego z biegiem klasycznym.

W tym przypadku regulaminowo wskazane jest miejsce gdzie będą odbywać się zawody, a także wytyczona jest trasa.  Nie ma jednak wspólnego startu o wyznaczonej godzinie, ani wspólnej celebracji ukończenia zawodów razem z kibicami.

Ważne jest jednak, aby na miejscu odbywania się imprezy pojawić się w wyznaczonym terminie przez Organizatora, tak aby móc odebrać swój pakiet startowy, a później medal. Bieg hybrydowy umożliwia również wykorzystanie klasycznej technologii pomiaru czasu, gdzie maty pomiarowe mogą wyznaczać linię startu oraz mety.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że zawodnicy pojawili się na skrajnych punktach trasy, sugeruje się, aby w newralgicznych miejscach ustawić wolontariuszy z aplikacją WYNIKI.B4SPORT do manualnego pomiaru czasu. Stosując to rozwiązanie zyskujemy pewność, że żaden z uczestników nie skróci trasy biegu.   

W przypadku obu biegów, tabela wyników generowana jest na podstawie danych z urządzeń takich jaki zegarki lub aplikacje do pomiaru aktywności fizycznej. Dowód ukończenia w postaci pliku gpx lub zdjęcia uczestnik dostarcza za pomocą swojego profilu na platformie B4SPORTONLINE, a ten, jeżeli spełnia wszystkie wymagania, automatycznie zostaje przetworzony i przesłany w formie wyniku na platformę WYNIKI.B4SPORT.      

Organizuj biegi gdziekolwiek jesteś, kiedy tylko chcesz – bez ograniczeń

Dlaczego warto założyć bieg wirtualny?

 • Organizacja biegów wirtualnych lub hybrydowych wymaga mniejszego nakładu sił niż bieg klasyczny.
 • Oprócz pakietu startowego zapewniasz tabelę wyników, klasyfikacje wiekowe lub specjalne, mimo że każdy startuje indywidualnie.
 • Klasyfikujesz uczestników na podstawie czasu lub pokonanego dystansu.
 • Możesz zmobilizować swoją społeczność – grupę biegową, klub, zakład pracy.
 • Możesz dodać certyfikaty ukończenia wyzwania na indywidualnej stronie z wynikiem.

Co zyskujesz organizując bieg wirtualny?

 •  Kompleksowość – platforma B4SPORTONLINE to system do całościowego zarządzania zawodami, który umożliwia stworzenie unikalnej strony rejestracji, pełne zarządzanie danymi uczestników oraz komunikację.
 • Oszczędność czasu – automatyzacja procesów to klucz do skutecznej organizacji. Status płatności uczestnika na liście startowej zmienia się automatycznie, numer startowy zostaje nadany przez system, a wynik przesyłany jest przez uczestnika bezpośrednio na platformę wyników po załadowaniu pliku gpx na swoim koncie.
 •  Elastyczność – technologia może zostać wykorzystana do organizacji zawodów w wielu dyscyplinach – bieganie, rolki, jazda na rowerze. Możesz zaktywizować pracowników w swojej firmie lub zorganizować imprezę wirtualnie, w której udział wezmą tysiące uczestników.  
 • Niezawodność – z platformy rejestracji B4SPORTONLINE korzystają setki tysięcy uczestników rocznie, a na platformie WYNIKI.B4SPORT.PL sprawdzisz wyniki największych i najbardziej elitarnych biegów w Polsce.  

Chcesz aby Twoje zawody sportowe były jeszcze bardziej atrakcyjne? Wybierz ofertę w wersji premium B4SPORT, wzbogaconą o dodatkowe usługi. 

 • Wyzwania wirtualne – uczestnicy Twoich zawodów mogą przenieść się wirtualnie na Główny Szlak Beskidzki lub przejechać na rowerze dookoła Polski, a na mapie będą mogli sprawdzić w którym dokładnie miejscu się znajdują.
 • Certyfikat ukończenia zawodów – wzbogać pakiet finishera o certyfikat dostępny na indywidualnej stronie z wynikiem dla każdego uczestnika po ukończeniu wyzwania.       
 • Aplikacja mobilna zawodów – każdy Organizator stara się zapewnić uczestnikom niezapomniane doświadczenia. Dzięki aplikacji Mylaps, dostarczysz uczestnikom wszystkie najważniejsze informacje o swoim evencie, a funkcje takie jak selfie, czy live photo uczynią Twoje wydarzenie wyjątkowym. Jeżeli podoba Ci się to rozwiązanie, dowiedz się więcej o aplikacji. 

 Przyciągnij biegaczy z całego świata – wirtualnie wszystko jest możliwe – Stwórz swój bieg wirtualny lub hybrydowy. Skontaktuj się z nami.