MYLAPS Sports Timing

Firma MYLAPS to aktualnie najlepszy na świecie producent sprzętu do elektronicznego pomiaru czasu na zawodach sportowych. Świadczy o tym fakt, że ich urządzenia wykorzystywane są na największych i najbardziej wymagających imprezach. Holenderska firma, prócz dostarczania rozwiązań do zawodów atletycznych, specjalizuje się także w sportach motorowych, dlatego ich sprzęt odpowiada za pomiar czasu m.in. na Igrzyskach Olimpijskich i w Formule 1.

Wszystko zaczęło się od holenderskiej firmy AMB i.t., która pracowała nad systemami do pomiaru czasu na zawodach motorowych. Na przestrzeni lat przedsiębiorstwo rozwijało swoje kompetencje, co pozwoliło na przejście z technologii analogowej do cyfrowej.

Około dekadę później inna holenderska firma ChampionChip wyprodukowała chipy pasywne w oparciu o technologię RFID (Radio-frequency identification), wykorzystującą fale radiowe do przesyłania danych oraz zasilania elektronicznych układów przez czytnik, w celu identyfikacji. Mówiąc prościej, urządzenie ChampionChip posiada elektroniczny układ, który w momencie zbliżenia z matą, która działa jak antena, włącza się i wysyła sygnał, rozpoznając tym samym właściciela chipa. Dzięki temu znany jest dokładny czas sportowca w momencie jego wkroczenia na punkt pomiarowy.

Zatem obok siebie działały dwie firmy, które specjalizowały się w systemach elektronicznego pomiaru czasu do dwóch typów zawodów sportowych – motorowych i atletycznych. W wyniku współpracy doszło do połączenia AMB i.t. oraz ChampionChip. W ten sposób od 2008 roku istnieje jedna firma MYLAPS Sports Timing, która dostarcza niezawodne rozwiązania.

Sprzęt do pomiaru czasu MYLAPS

Interesuje Cię ProChip System? Napisz lub zadzwoń: 720 855 445

Masz pytania dotyczące sprzętu MYLAPS? Napisz lub zadzwoń: 720 855 445