O krok od biegania

Bieganie, jako dyscyplina sportu nie wymaga jakichkolwiek nakładów finansowych, może poza parą wygodnych butów. Podczas biegania organizm spala więcej kalorii niż podczas innych popularnych ćwiczeń fizycznych, a przy okazji wydziela spore zasoby endorfin. W dodatku, to ty decydujesz jak często i jakie dystanse będziesz przemierzać.

Metoda małych kroków

Dopiero co rozpoczynając biegową przygodę lub wracając do aktywnego trybu życia po dłuższej przerwie, być może warto byłoby zacząć od spacerów, lub krótkich przebieżek. Powoli budując formę, najpierw łącząc chód i bieg dochodzimy do momentu, w którym będziemy w stanie przebyć 5km.

Biegaj w grupie

Jeżeli narzekasz na niedobór motywacji pamiętaj, że najlepiej biega się w grupie. Jeżeli wśród Twoich znajomych brakuje miłośników tej dyscypliny, nie należy się zniechęcać. W wielu miastach Polski, ale również na świecie organizuje się 'park runnowe’ imprezy. Przyświecający im cel to popularyzacja biegania, odbywają się co tydzień przez cały rok bez względu na warunki atmosferyczne. Biegacze gromadzą się w parkach, by wspólnie przebyć dystans 5km, bez zbędnego ciśnienia na wynik, wyłącznie dla własnej satysfakcji.

Dołącz do klubu

Jeżeli wciąż brakuje samozaparcia, być może należy rozważyć przyłączenie się do amatorskiego klubu biegacza. Po pierwsze członkowie takich grup motywują się wzajemnie, a dodatkowo łączą się w okół wspólnej pasji. O wiele łatwiej wyjść na trening, gdy czeka na Ciebie grupa ludzi. Konsekwencje członkostwa w takiej grupie mogą być wyłącznie pozytywne.

Zapisz się na zawody

Gdy już zrealizujesz swój cel treningowy i osiągniesz satysfakcjonujące cię tempo z pewnością zapragniesz pójść o krok dalej i wziąć udział w zawodach . Jeżeli już wybierzesz wydarzenie, w którym chciałbyś wystartować musisz się pospieszyć, by limit uczestników nie został wyczerpany zanim zdążysz się zapisać. Duże zainteresowanie imprezami biegowymi skutkuje tym, że rejestracje ruszają na długo przed zawodami.

Bądź na bieżąco

Jeżeli organizator danej imprezy zdecydował się na wykorzystanie inteligentnej platformy do zarządzania zawodami sportowymi – B4SPORTONLINE będziesz mógł na bieżąco śledzić aktualności na dedykowanej stronie zapisów, dzięki czemu z pewnością nie przegapisz rozpoczęcia procesu rejestracji. Następnie wystarczy się zalogować, korzystając chociażby z social media, zapisać się i oczekiwać na maila potwierdzającego rejestrację. Wtedy nie pozostaje nic więcej niż odliczać dni do startu.

Pamiętacie początek swojej przygody z bieganiem?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz