bieg rzeźnika triathlon susz inteligentne zawody sportowe

Na czym polega fenomen morderczych zawodów?

Dnia 10 grudnia 2015 roku na naszej platformie ruszyły zapisy do dwóch niezwykle popularnych w środowisku biegaczy imprez: Festiwalu Biegów Rzeźnickich oraz Susz Triathlonu. Już w pierwszych minutach od startu rejestracji nasze serwery musiały sprostać ogromnemu zainteresowaniu ze strony chętnych sportowców. Skąd bierze się tak wielkie zainteresowanie tymi morderczymi dystansami?

Bieg Rzeźnika

W Bieszczadach, późnym wieczorem, 21 maja 2016 roku można pobiec w Rzeźniku Ultra na 100 lub 140 kilometrów przy sumie przewyższeń wahającej się miedzy +4500/-4500 i +6300/-6300 metrów z limitem czasu 24 godziny.

Dwa dni później ruszy Rzeźnik na raty podzielony na trzy etapy po kolejno 33, 22 i 21 kilometrów z podbiegami na około 3650 metrów oraz zbiegami łącznie na 3500 metrów.

Zaś 28 maja 2016 roku można pobiec w Rzeźniczku na dystansie 27 km z sumą podbiegów około 1000 metrów przy limicie czasu 5 godzin i 30 minut. Uczestnicy truchtają z Cisnej na stację, skąd kolejką udają do Solinki, gdzie bieg rozpoczyna się już na dobre.

Susz Triathlon

Z kolei w dniach 24-26 czerwca w stolicy polskiego triathlonu odbędą się cztery rodzaje zawodów. W Suszu można wziąć udział w Aquathlonie, gdzie młodzieżowcy w wieku od 10 do 17 lat spróbują swoich sił w pływaniu na 200 i 400 metrów połączonym z biegiem na 1 bądź 2 kilometry.

Dnia 25 czerwca ruszą też Mistrzostwa Polski Elity oraz Grup wiekowych na dystansie w sprint z pływaniem na 750m, jazdą rowerową na dystansie 20 km oraz biegiem na 5 i 5,75 km.

Ostatniego dnia odbędą się zawody na dystansie średnim, gdzie sportowcy przepłyną 1,9 km, przejadą rowerem 90 km, a następnie przebiegną 21,1km.

Dlaczego?

Niektóre limity z wymienionych eventów już zostały wyczerpane, jednakże na kilku dystansach są jeszcze wolne miejsca i nadal można się zapisywać za pośrednictwem platformy B4SPORT.

W Biegu Rzeźnika przed rozpoczęciem rejestracji prowadzone były zapisy, na podstawie których wylosowano listę osób, która mogła zgłosić swój udział. Nie mniejszą uwagą cieszy się jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez triathlonowych w Polsce, Susz Triathlon.

Skąd bierze się tak ogromne zainteresowanie wymagającym niezwykłej wytrzymałości triathlonem, gdzie nie tylko trzeba dobrze biegać, ale i pływać oraz jeździć rowerem? Dlaczego tak wielu ludzi pragnie spróbować swoich sił w całodobowym biegu po górach?

Wieloletnia tradycja, prestiż zawodów, niepowtarzalna atmosfera, poczucie wspólnoty z grupą uczestników, piękne widoki, chęć sprawdzenia samego siebie i pokonania własnych słabości. To tylko niektóre możliwe motywy. Odpowiedź na te pytania znają tylko sami sportowcy.

Skąd zatem fenomen tak trudnych zawodów?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz