Mordercze wyzwanie w górach z technologią B4SPORT

Przez ostatnie kilka dni mieliśmy okazję śledzić niesamowity wyczyn Daniela Stroinskiego, który pokonał trasę Trójkąta Sudeckiego, czyli Ślęża-Śnieżka-Śnieżnik-Ślęża w ramach wyzwania „Przekraczamy Granice Wyobraźni” organizowanego przez RMF 4RACING Team.

Mordercze wyzwanie

Zawodnik za cel wyznaczył sobie pokonanie 377 kilometrów trasy wiodącej szlakiem Biegu Kreta. Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, biorąc pod uwagę, że Daniel Stroinski postanowił podjąć walkę w scenerii zimowej, zdobywając najwyższe szczyty w Sudetach. Organizatorzy wyzwania przewidywali, że wyzwanie zakończy się po 6/7 dniach. Udało się i w dodatku szybciej niż zakładano przed startem. Zawodnik potrzebował na pokonanie pełnego dystansu 88 godzin i 32 minuty.

Z trackerem na trasie

Wyczyn Daniela można było śledzić dzięki wykorzystaniu technologii B4SPORT. Na naszej platformie wyniki.b4sport.pl, można było przez cały czas obserwować aktualną pozycję Daniela. Sam zawodnik wyruszył na trasę z trackerem, dzięki czemu na bieżąco wyświetlana była jego pozycja na mapie. Dla kibiców z pewnością była to nie lada gratka, by móc „popychać kropkę” na mapie i wspierać Daniela. Na podstawie sygnału GPS ekipa wspierająca zawodnika, mogła również szacować czas kiedy dotrze on na punkt regeneracyjny.

Wyniki live dzięki aplikacji wyniki.b4sport.pl

Członkowie ekipy mieli również do dyspozycji aplikację do manualnego pomiaru czasu, która została już wielokrotnie wykorzystana na zawodach sportowych np. na Runmageddon Sahara. Za każdym razem kiedy uczestnik wyzwania pojawiał się na ustalonym punkcie regeneracyjnym, jego czas wpisywany był do aplikacji. Dzięki temu widzieliśmy, o której godzinie pojawił się na danym punkcie, jakie jest jego tempo biegu, jaki był czas oraz tempo odcinka. Dodatkowo jego poczynania można było obserwować na wykresie prezentującym profil trasy biegu, zatem widzieliśmy czy zawodnik w tej chwili znajduje się na zbiegu czy na podbiegu.

Niesamowite emocje towarzyszyły nam przez te kilkadziesiąt godzin. Z ogromnym zaciekawieniem nasz zespół obserwował postępy Daniela. To było prawdziwie mordercze wyzwanie i cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią. A jeżeli chcecie sprawdzić jak radził sobie Daniel Stroinski na trasie, możecie przez cały czas sprawdzić jego czas na stronie http://wyniki.b4sport.pl/przekraczamy-granice-wyobrazni-morderczewyzwaniewgorach/stroinski-daniel/e2803/chip_1.html