Dlaczego warto stworzyć archiwum na stronie?

Organizacja kolejnej już edycji imprezy to doskonały moment, by w menu strony pojawiła się zakładka archiwum. W ten sposób Organizator pokazuje, iż wydarzenie ma już swoją historię, a tym samym dokłada kolejną cegiełkę do budowanego wizerunku marki, ale również umożliwia uczestnikom łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji.

Wiele imprez odbywa się cyklicznie, lecz w różnych odstępach czasowych, zatem aktualizując zawartość strony należy pamiętać, aby nie pozbywać się wszystkiego co dotyczy poprzedniej edycji. Archiwizując informacje w pierwszej kolejności należy zastanowić się, co wciąż może interesować osobę odwiedzającą witrynę. Na pewno wśród najczęściej poszukiwanych danych znajdują się wyniki. Przygotowując się do startu w zawodach, uczestnicy chcą sprawdzić jaki rezultat uzyskali poprzednio, by potem móc ocenić postępy, które zrobili. Wielu z pewnością zdecyduje się najpierw zajrzeć na stronę zawodów, z nadzieją, że tam znajdzie swoje osiągi. Co istotne, platforma B4SPORTONLINE pozwala tworzyć podzakładki w menu, które bezpośrednio przekierowują na strony zewnętrzne np. wyniki.b4sport.pl, a co za tym idzie nie ma żadnych technicznych przeszkód, aby je tam umieścić.

1

Za element równie istotny co wyniki należy uznać mapę zawodów. Na nic przyjdą porównania czasów, jeżeli okaże się, że trasa została zmieniona. Najprostszy sposób, aby przekonać się czy Organizatorzy wprowadzili jakiekolwiek zmiany na szlaku to zajrzeć do zakładki archiwum. W tym momencie należy również wspomnieć, że Organizator ma do swojej dyspozycji widget, umożliwiający tworzenie mapy zawodów, na której może oznaczać najważniejsze dla zawodnika miejsca, takie jak biuro zawodów, punkty pomiaru czasu, punkty odżywcze etc.

2

Równie często, o ile nawet nie częściej zawodnicy poszukują fotorelacji z zawodów. Zdjęcia dokumentujące udział w biegu to fantastyczna pamiątka dla każdej osoby uprawiającej ten sport. Warto zatem pozostawić ten element na swojej stronie, aby każdy mógł w dowolnej chwili zajrzeć do galerii i odnaleźć się na zdjęciu. Co więcej, fotografie w znacznym stopniu oddają atmosferę panującą na zawodach, prezentują otoczenie w jakim przychodzi zawodnikom rywalizować. Dla niezdecydowanych uczestników, którzy nie podjęli jeszcze decyzji o udziale w zawodach, galeria może być przełomowym bodźcem.

Zadając sobie pytanie, czy archiwum na stronie jest potrzebne, odpowiedź może być wyłącznie twierdząca. Zawodnicy poszukują nie tylko informacji związanych z najbliższą imprezą, ale często chcą również prześledzić co działo się w poprzedniej edycji. Jako że platforma B4SPORTONLINE pozwala dowolnie konfigurować menu, warto wykorzystać tę opcję i stworzyć na stronie zakładkę historia.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz