Twórz mapy i oznaczaj ważne punkty na trasie

Gdyby zastanowić się co najbardziej interesuje zawodników przed zawodami, to z pewnością poza informacjami dotyczącymi dnia i godziny startu będzie to trasa zawodów.

Dlaczego ten element jest aż tak istotny dla uczestników? Najwyraźniej nie wszyscy lubią niespodzianki i wolą wiedzieć na jakim terenie przyjdzie im rywalizować. Choć tu należy wspomnieć, że organizowane są również biegi, takie jak Rzeźnik Enigma. Idea tego biegu polega na tym, że trasa nie jest podana zawczasu, a dopiero w trakcie trwania rywalizacji. W niektórych miejscach trasa jest oznakowana, a w innych na biegaczy czekają wolontariusze z dalszymi wskazówkami.

rzeznik

Niemniej jednak są to wyjątkowe zawody, w przypadku większości imprez trasa znana jest z wyprzedzeniem. Powodów dla których uczestnicy z niecierpliwością przeglądają stronę zawodów w poszukiwaniu odpowiedniej zakładki jest wiele. Niektórymi kieruje wyłącznie ciekawość, można przypuszczać, że ta grupa dominuje. Nie należy jednak zapominać o osobach, które z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do zawodów i chcą wcześniej treningowo przetestować trasę. Nic dziwnego, przecież mapa nie oddaje różnicy wzniesień lub nawierzchni. Dzięki temu zawodnik zyskuje wiedzę jak najlepiej rozłożyć siły, co w efekcie może zaowocować lepszym rezultatem w dniu zawodów.

mapa zawodów

Przeglądając strony imprez sportowych można zaobserwować wiele rozwiązań, z których chętnie korzystają Organizatorzy. Często są to mapy w formacie grafiki, które następnie ładowane są na stronę zawodów. Zdarzają się również sytuacje w których stosuje się narzędzia google, lecz żadne z tych rozwiązań nie sprawdza się całkowicie w kontekście zawodów sportowych. Na przeciw potrzebom w tej kwestii wychodzi platforma B4SPORTONLINE, która wśród wielu swoich funkcjonalności umożliwia tworzenie trasy zawodów. Wyznaczanie drogi to oczywiście podstawowa funkcja, lecz nie jedyna. Organizator może również oznaczyć, gdzie znajdują się punkty istotne z perspektywy zawodnika. Mowa tu przede wszystkim o biurze zawodów, punkcie medycznym, czy też strefie gastronomicznej. Dodatkowo także można zawrzeć informacje dotyczące ulokowania punktów pomiaru czasu, punktów przepakowania, parkingów, toalet, czy też sceny.

Bez tytułu

Tworząc stronę zapisów na platformie B4SPORTONLINE z całą pewnością warto skorzystać z możliwości stworzenia mapy zawodów. Po pierwsze będzie to element wzbogacający stronę, a ponadto niezwykle użyteczny dla każdego zawodnika.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz