Biegi wirtualne dotychczas postrzegane jako zabawa dla osób, które nie uczestniczą w imprezach masowych, a w okresie pandemii COVID-19 stały się jedyną alternatywną dla osób rządnych rywalizacji sportowej. Była to jedyna alternatywa dla chcących uczestniczyć w wyzwaniach biegowych. Sukces w bieganiu przychodzi w drodze rutyny treningowej i przekraczania swoich granic. Biegowe wyzwania online dostarczają nowych bodźców motywujących do treningu zarówno początkujących amatorów jak i półzawodowców. Wirtualne biegi po pandemii, nie straciły na znaczeniu. Są istotną częścią branży eventowej. W tym artykule przyjrzymy się bliżej ich specyfice.
Biegi wirtualne – na czym to polega?
Formuła jest bardzo podobna do biegu masowego. Jaka jest zatem różnica? Wyzwanie można podjąć w dowolnym miejscu na świecie, trasę wyznaczamy sobie sami, a dystans i czas mierzymy za pomocą zegarka lub aplikacji takich jak Sports Tracker czy Strava. Następnie należy dodać dowód swojej aktywności w postaci pliku gpx lub zrzutu ekranu z aplikacji. Dzięki technologii B4SPORT, wyniki przesyłane są bezpośrednio na platformę wyników, gdzie można sprawdzić swoje osiągi i porównać z poczynaniami innych uczestników. Po zakończeniu rywalizacji pozostaje wyłącznie oczekiwać na medal. Bardzo często Organizatorzy dają możliwość rozszerzenia pakietu startowego o koszulkę lub inny gadżet np. opaskę.
Dlaczego warto zorganizować bieg wirtualny?
Organizacja biegu to przedsięwzięcie, która wymaga ogromnego zaangażowania oraz pracy. Poczynając od zdobycia niezbędnych zgód i opinii na organizację imprezy masowej, przygotowanie trasy. Organizator musi zapewnić nagłośnienie, prąd, zorganizować wolontariat, pracę biura zawodów. Lista czynności, które trzeba wykonać, by stworzyć imprezę na dobrym poziomie praktycznie się kończy. W przypadku biegów wirtualnych liczba zadań do wykonania wydaje się być dużo mniejsza.
Sprawdź jakie są benefity płynące z biegów wirtualnych?
- Motywujesz ludzi do wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej,
- Musiałeś odwołać swoją imprezę, zorganizuj zawody w formie wyzwania online i utrzymaj relację z uczestnikami,
- Możesz sprzedawać gadżety swojej imprezy podczas rejestracji,
- Pozwól uczestnikom zmierzyć się z innymi, dzięki naszej platformie wyników, to możliwe!
Jak przygotować się do organizacji biegu wirtualnego.
Organizacja biegu wirtualnego również wymaga odpowiedniego przygotowania. Podpowiadamy jakie kroki należy podjąć:
- Stwórz regulamin biegu,
- Zaprojektuj medal oraz gadżety, które znajdą się w pakiecie startowym,
- Skonfiguruj zapisy na platformie b4sportonline.pl,
- Zacznij promować swoje wydarzenie w mediach społecznościowych, wyślij kampanie mailową do uczestników, którzy dotychczas wzięli udział w Twoich imprezach.
Jak wziąć udział w biegu wirtualnym?
- Zapisz się na wirtualne wyzwanie i prześlij opłatę startową.
- Idź na trening i zmierz swoją aktywność za pomocą zegarka lub aplikacji na smartphonie.
- Zaloguj się na koncie użytkownika b4sportonline.pl, przejdź do zakładki „Moje Wydarzenia”.
- Na liście zawodów znajdź te w których bierzesz udział i kliknij „Dodaj wynik”.
- Wybierz sposób dodania wyniku z treningu i wgraj plik.
- Sprawdź swoje miejsce na platformie wyniki.b4sport.pl