Jak mocować ChampionChip

Jak poprawnie zamocować chip?

Zawody sportowe mogą odnieść sukces wtedy, gdy istnieje współpraca między organizatorem, uczestnikami i firmą odpowiadającą za elektroniczny pomiar czasu. Zawodnicy są różni, ale dla części z nich bardzo istotną kwestią jest dokładny pomiar czasu. Usługa ta jest jednym z wyznaczników dobrze zorganizowanych zawodów.

Aby być częścią inteligentnych zawodów sportowych, organizatorzy, zawodnicy i dostawcy usług muszą się nawzajem uzupełniać. Tę zależność łatwo przedstawić na przykładzie przygotowań do profesjonalnego pomiaru czasu.

Miejsce zamocowania chipa ma znaczenie

O współpracę warto zadbać w przypadku korzystania z chipów, które zawodnik mocuje do buta za pomocą sznurowadła lub opaski przyczepianej wokół kostki. Przymocowanie chipa do nogi poniżej kolana jest bardzo ważne, ponieważ urządzenia są niezawodne wtedy, gdy znajdują się najbliżej podłoża.

Wielu zawodników o tym nie wie, dlatego często w obawie przed zgubieniem chipa, wkładają go do kieszeni lub zawiązują na szyi w okolicy klatki piersiowej. Działanie tego typu z reguły wpływa negatywnie na odczyt rezultatów. W momencie zastosowania się do założeń producenta chipów mamy niemal 100% pewność dokładnego odczytu.

Poinformuj o wszystkim zawodników

Dlatego bardzo istotne jest, aby organizator lub firma mierząca czas poinformowała odpowiednio wcześniej wszystkich uczestników zawodów o konieczności takiego, a nie innego mocowania chipa. Nie jest to czasochłonne, a pozwoli uniknąć wielu nieporozumień.

Poniżej krótka instrukcja, którą wykorzystujemy przy wspieraniu zawodów sportowych elektronicznym pomiarem czasu z wykorzystaniem chipów. Efekt końcowy widoczny jest na obrazku we wpisie.

Jak poprawnie zamocować chip?

1. Wyjmij obie sznurówki z ostatniej dziurki w bucie
2. Przewlecz obie sznurówki przez boczne otwory w chipie
3. Ponownie włóż sznurówki do ostatniej dziurki w bucie
4. Jeśli masz buty bez sznurowadeł, zgłoś się wcześniej do biura zawodów po opaskę, dzieki której przymocujesz chip do swojej kostki
5. Po biegu zwróć chip do biura zawodów

Pamiętaj

Organizator i firmy dostarczające usługi powinny między sobą dogadać wszelkie szczegóły działania w tego typu kwestiach. Ważne jest, aby wszystko robić w trosce o zawodnika. Na zadowolonych uczestnikach skorzystają zarówno organizatorzy jak i firmy dostarczające usługi.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz