Aplikacja mobilna bieganie

Cechy dobrej aplikacji mobilnej zawodów

W dzisiejszych czasach nie dziwi już fakt, że smartfony są niemal wszędzie. Towarzyszą również sportowcom, a przede wszystkim biegaczom. Dzięki aplikacjom takim jak na przykład Endomondo, zawodnik może monitorować przebieg swoich ćwiczeń – czas biegu, dokładną trasę, tempo czy spalone kalorie. Sportowcy chętnie korzystają z tego typu nowinek technicznych, ponieważ ułatwiają one i urozmaicają treningi.

Aplikacja mobilna zawodów sportowych powinna być nie tylko ciekawym dodatkiem, ale przede wszystkim użytecznym dla uczestników narzędziem. Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze funkcje, które powinna zawierać aplikacja mobilna Twojego wydarzenia sportowego.

Śledzenie zawodników na trasie

Aplikacja powinna umożliwiać szybkie śledzenie uczestników, między innymi sprawdzenie ich pozycji na mapie. Dodatkową funkcją może być odtworzenie całego przebiegu zawodnika na trasie wraz z jego konkretnym czasem na poszczególnych etapach. Efekt ten można uzyskać dzięki oparciu o punkty pomiarowe (międzyczasy) oraz GPS.

Przewidywanie czasu

Korzystając z GPS można zastosować w aplikacji opcję przewidywania czasu dotarcia zawodnika do mety na podstawie dotychczasowych danych z biegu. Jest to szczególnie przydatne dla sportowców nastawionych na nową „życiówkę”.

Plany treningowe

W Twoich zawodach sportowych wystartują nie tylko profesjonaliści, ale także ludzie dopiero zaczynający swoją przygodę z bieganiem. Aplikacja powinna zawierać aktualizowane plany treningowe specjalnie przygotowane pod organizowane przez Ciebie wydarzenie. Amatorzy na pewno docenią Twoje starania i z chęcią z tej pomocy skorzystają, a zaawansowani biegacze, którzy sami potrafią planować dla siebie trening, z pewnością zauważą Twoje zaangażowanie w doradzaniu początkującym.

Aplikacja mobilna zawodów sportowych

Pogoda

Każdy uczestnik na bieżąco sprawdza pogodę przed zawodami. Jeśli  aplikacja umożliwi zawodnikom szybkie sprawdzenie warunków atmosferycznych, na pewno będzie to dla nich przydatne.

Szczegółowe informacje

Zamieść wszelkie szczegóły dotyczące Twoich zawodów sportowych na przykład w formie mapy. Powinny się na niej znajdować informacje dotyczące tego gdzie jest parking, przebieralnia, toalety, punkty z żywnością i inne. To wielkie ułatwienie dla osób przyjezdnych oraz debiutantów.

Aplikacja mobilna zawodów

Odpowiedni wygląd

Postaraj się, aby aplikacja była ładna i wpisywała się w obecnie panujące trendy. Prócz tego musi być przejrzysta i prosta. Użytkownik chce szybko odnaleźć interesujące go funkcje. Dobre firmy, które zajmują się wsparciem dla zawodów sportowych oferują uniwersalne aplikacje, których np. kolory można dostosowywać w zależności od potrzeb organizatora.

Sponsor

Ważne, aby zadbać o sponsora. W aplikacji powinno znaleźć się miejsce na logo jego firmy. Nie zaszkodzi też napisać kilku zdań na jego temat. Fundator na pewno to doceni.

Dostępność

Obecnie na rynku smartfonów w Polsce najpopularniejszymi systemami są Android oraz iOS (iPhone). Urządzeń z Windowsem jest dużo mniej. Jeśli dysponujesz odpowiednimi pieniędzmi możesz przystosować aplikację do trzech systemów. Jeśli nie, to pamiętaj, aby zadbać o użytkowników dwóch najpopularniejszych platform.

 

Podsumowanie

Najlepiej skorzystać z usług firmy, która wspiera organizowanie imprez sportowych i posiada w swojej ofercie aplikację mobilną. Innym rozwiązaniem jest zlecenie stworzenia programu firmie programistycznej, jednak jest to opcja dużo droższa. Najważniejsze, aby aplikacja zawierała możliwie jak najwięcej funkcji, które opisaliśmy. Wtedy na pewno będzie kompletna i spełni swoją rolę w stu procentach.

A jakie jest Wasze nastawienie do nowoczesnych rozwiązań tego typu?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz