nie ma takiej strony b4sport

Zarządzaj limitami zawodników

Poziom organizacji imprez sportowych cały czas rośnie. Organizatorzy starają się zadbać o każdy szczegół. Nawet najmniejszy detal może zadecydować o sukcesie imprezy. Inicjując przygotowania z pewnością każdy Organizator chciałby, aby listy startowe wypełniły się w mgnieniu oka.

Na największych biegach na świecie, biegacze z niecierpliwością wyczekują dnia, w którym uruchomione zostaną zapisy. W większości przypadków tę tendencję można zauważyć na najbardziej popularnych maratonach, choć są i takie wydarzenia, jak Bydgoski Bieg Urodzinowy. W 2016 roku lista startowa została zapełniła się w kilkadziesiąt godzin. Ci którzy nie wykażą się odpowiednim refleksem mogą wyłącznie żałować. Limit uczestników to zmora wielu spóźnialskich. Niemniej jednak należy zrozumieć tych Organizatorów, którzy ustalają limity. Ograniczona liczba pakietów startowych to wynik wielu czynników, takich jak możliwości organizacyjne, finansowe, logistyczne itp.

limit

Limit uczestników to kwestia istotna nie tylko dla uczestnika, ale również dla samego Organizatora. Jeżeli już założyć, że w imprezie będzie mogła wystąpić wyłącznie określona liczba osób, to w konsekwencji trzeba również ustalić kilka innych równie ważnych spraw. W pierwszej kolejności należy zastanowić się czy limit ma dotyczyć wszystkich zawodników, czy może wyłącznie tych, którzy uiścili opłatę startową. Co więcej, co dzieje się w momencie gdy limit zostanie wyczerpany? Możliwości są dwie. W pierwszym przypadku rejestracja zostaje zatrzymana, natomiast w drugim cały czas można się zapisywać, lecz nazwiska zawodników zapisywane są na liście rezerwowej.

Platforma B4SPORTONLINE posiada również funkcję wprowadzania dodatkowych limitów uczestników. Funkcjonalność ta może okazać się przydatna w kilku sytuacjach. Organizując na przykład rodzinny rajd rowerowy, lecz nie chcąc tworzyć utrudnień w ruchu, jego pomysłodawca może zaplanować grupowe przejazdy w 15 minutowych odstępach czasu. Oczywiście nie ma żadnych przeszkód, by uwzględnić to w formularzu rejestracji. Każdy z uczestników może wybrać godzinę startu, lecz na daną godzinę może zapisać się wyłącznie określona wcześniej liczba osób, ponieważ po jej przekroczeniu wybór staje się nieaktywny.

dodatkowe limity

Dzięki platformie B4SPORTONLINE Organizatorzy nie muszą obserwować liczby zapisanych osób. System sam czuwa nad całym przebiegiem rejestracji i nad tym by ustalony limit zawodników nie został przekroczony.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz