Platforma B4SPORTONLINE – przygotowanie zawodów

Okres poprzedzający dzień rozpoczęcia zawodów, to czas wytężonej pracy dla Organizatorów. Wszystkie działania ukierunkowane są na dopracowanie ostatnich szczegółów, tak aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. W tym niezwykle gorącym czasie, z pewnością przydadzą się rozwiązania proponowane przez platformę do inteligentnego zarządzania zawodami sportowymi – B4SPORTONLINE.

Niezależnie od dyscypliny, Organizatorzy starają się zachęcić jak największą grupę uczestników do wystartowania w konkretnych zawodach. Stąd imprezy o charakterze masowym przybierają coraz bardziej profesjonalną formę. W związku z czym trudno sobie dziś wyobrazić imprezę biegową czy też rowerową bez profesjonalnego pomiaru czasu. Platforma jest na tyle uniwersalna, że może spełnić oczekiwania każdej firmy wykonującej pomiar czasu. Dane zebrane podczas rejestracji z łatwością można wygenerować do pliku, a następnie bez żadnych przeszkód przekazać listę startową Timerowi.

1

Co więcej, jak wiadomo profesjonalny pomiar czasu na zawodach sportowych opiera się o system aktywnych transponderów. Każdy z uczestników w biurze zawodów otrzymuje przypisany do swojego nazwiska chip. Właśnie dzięki tym małym urządzeniom montowanym do buta, zawodnicy mogą przekonać się w jakim czasie udało im się przebyć trasę. Niemniej jednak, jeszcze przed zawodami, a po zakończeniu rejestracji online, należy każdej zapisanej osobie przydzielić chip. W tym przypadku ponownie z pomocą przychodzi platforma B4SPORTONLINE. System umożliwia przypisywanie chipów z poziomu platformy, co jednocześnie oznacza, że arkusz kalkulacyjny staje się zbędny. Co ciekawe, chipy można przydzielać również nieopłaconym uczestnikom. Organizator może zadecydować, by zapisane osoby, które nie zdążyły uiścić opłaty startowej, mogły dokonać jej w biurze zawodów. Chip będzie na nich czekał.

2

Odbierając pakiet startowy zawodnik otrzymuje nie tylko chip, ale również numer startowy. System samodzielnie przydziela numery uczestnikom, co wydaje się być kolejnym udogodnieniem dla Organizatora. Przedział numerów można swobodnie określać w zależności od potrzeb. Jeżeli w ramach jednej imprezy organizator planuje rozegrać zawody w kilku dyscyplinach, nic nie stoi na przeszkodzie, by w każdej z nich ustalić inny przedział numerów. Niezwykle często zdarza się, że imprezom biegowym towarzyszom zmagania nordic walking, a w takim przypadku numery startowe biegaczy mogą zaczynać się od numeru 1, zaś tym którzy zdecydowali się wystartować na dystansie z kijkami można na przykład nadać numery od 1000 wzwyż.

3

Odpowiednia organizacja może okazać się kluczem do sukcesu imprezy. Wykazując się dbałością o detale, Organizator może sprawić, że zarządzane przez niego wydarzenie sportowe na długo pozostanie w pamięci uczestników.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz