Organizacja imprez biegowych

Rozwój organizacji masowych imprez biegowych i oczekiwania zawodników

Od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania Polaków bieganiem. Codziennie, o każdej porze roku i dnia, widzimy na ulicach i w parkach osoby ćwiczące – od amatorów po profesjonalistów. Z biegiem lat liczba uczestników imprez biegowych rośnie, a samych eventów jest coraz więcej. Te wydarzenia sportowe są nie tylko domeną dużych miast, ale i tych mniejszych.

Organizatorzy imprez biegowych – trendy

Obserwujemy nie tylko wzrost frekwencji na imprezach biegowych, ale także rozszerzenie oferty tematycznej samych eventów. Oprócz klasycznie zorganizowanych zawodów biegowych, inicjatorzy proponują imprezy nieszablonowe (jak na przykład Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu) albo wyznaczają trasę biegu w ciekawej scenerii (Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu, Pogoń za Wilkiem w Wielkopolskim Parku Narodowym). Organizatorzy chcą przyciągać do siebie coraz to większą liczbę uczestników, bo wiedzą jak istotne jest zadowolenie zawodników z imprezy.

Biegacze są wszędzie i tworzą wspólnotę

Bieganie stało się dla Polaków trendem i nowym stylem życia. Największą siłą napędzającą rozwój wydarzeń biegowych są sami uczestnicy. Biegacze raz startujący w imprezie namawiają swoich znajomych do wspólnego trenowania i uczestnictwa w kolejnych eventach. Już przed zawodami, na treningach, zawiązuje się pewna więź między sportowcami, którzy pozdrawiają się nawzajem na trasie, wymieniają się doświadczeniami czy poradami na portalach społecznościowych i zawiązują przyjaźnie. Pragną wspólnie miło spędzić czas, odwiedzić inne miasto, wystartować w zawodach i poczuć wyjątkowy klimat imprezy. Sport biegowy ma to do siebie, że łączy ludzi – zawodnicy w różnym wieku, różnej narodowości czy koloru skóry, biegną ramię w ramię po wspólny cel. Często w imprezach biorą udział celebryci, ludzie mediów czy aktywiści. Dzięki temu tworzą się inicjatywy takie jak Biegiem na Majdan czy masa wydarzeń charytatywnych.

Śmiało można powiedzieć, że kiedyś imprezy biegowe były zarezerwowane tylko dla profesjonalistów. Dzisiaj każdy biegacz znajdzie coś dla siebie i nie ma znaczenia, czy jest się osobą stawiającą swoje pierwsze kroki w tym kierunku i pragnie się wystartować w biegu z ciekawości i dla przyjemności, czy wymagającym zawodowcem, którego celem jest pobicie swojego rekordu życiowego.

Organizacja imprez biegowych idzie w stronę profesjonalizmu

Przez rosnącą popularność masowych imprez biegowych, organizatorzy zmuszeni są sięgać po nowe rozwiązania, aby jak najlepiej przygotować zawody. Większa frekwencja oznacza dla realizatorów dużo więcej pracy, a wzrost liczby samych eventów zmusza ich do ciągłej poprawy jakości obsługi. Bez tego niezwykle trudno przyciągnąć do siebie nowych zawodników i sprawić, aby dotychczasowi uczestnicy zechcieli wystartować w następnej edycji imprezy. Jakość organizacyjna zawodów z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie. Wkład finansowy firm sponsorskich, które chcą w ten sposób reklamować swoją markę jest nie tylko dużo większy, ale także miasta widzą w masowych imprezach biegowych potencjał, szansę na rozgłos i przyciągnięcie turystów.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak zaplanować organizację imprez sportowych – przeczytaj nasz poradnik.

Technologia ułatwia i daje satysfakcję w organizacji imprez biegowych

Jednym z kluczowych aspektów zorganizowania wydarzenia biegowego na wysokim poziomie jest zadbanie o odpowiednią techniczną jakość obsługi zawodów. Biegacze na co dzień korzystają z najnowszych technologii, które urozmaicają i pozwalają dokładnie odnotować ich rezultaty. Tego samego oczekują od organizatorów zawodów, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań technologicznych z zakresu oprogramowania i sprzętu do pomiaru czasu. Dzięki najnowszym trendom znanym z masowych imprez biegowych w zachodniej Europie i USA, organizatorzy starają się zapewnić uczestnikom i sobie niezwykle wygodne rozwiązania. Jedną z ciekawszych opcji jest możliwość prezentowania wyników na żywo online. Ze względu na wygodę i sprawność systemu, zsynchronizowanego z systemem pomiaru czasu, pochłonięci przygotowaniami organizatorzy imprezy oszczędzają mnóstwo czasu, a biegacze uzyskują łatwy dostęp do historii swoich osiągnięć.

Organizując masowe imprezy biegowe należy stawiać na jakość znaną z zachodnich przedsięwzięć. Warto korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, ponieważ stają się one gwarancją profesjonalnie zaplanowanych zawodów. Jest to istotne nie tylko z powodu rosnącej liczby coraz to nowych, konkurencyjnych eventów, ale także ze względu na intensywne zainteresowanie uczestników tematem biegania i ich rosnącymi z roku na rok oczekiwaniami.

Skorzystaj z rozwiązania B4SPORT na organizację imprez sportowych i ułatw sobie organizację!

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz